Париж 2024: Олександра Мірослав здобуває золото у швидкості; Сорато Анраку тримає першу позицію у двоборстві

З 5 серпня на Олімпійських Іграх у Парижі розпочалися змагання зі скелелазіння.
Перші два дні відбувались кваліфікаційні старти у боулдерингу та швидкості серед жінок і чоловіків. За цей період було встановлено світові рекорди; а вчора, 7 серпн відбулися перші фінали і перші розіграші медалей у дисципліні швидкість.

Олександра Мірослав (Aleksandra Miroslaw) здобула першу золоту олімпійську медаль для Польщі на Олімпійських іграх у Парижі.
Інша польська спортсменка, Олександра Калуцька (Aleksandra Kałucka) здобула бронзу.
На другому місці китаянка Денг Ліцзюань (Deng Lijuan).

Фінал змагань у швидкості вийшов саме таким, як його передбачали більшість вболівальників. Польська чемпіонка і багаторазова рекордсменка світу, Олександра Мірослав за три забіги на еталонній 15-метровій стіні дісталася найвищої сходинки подіуму!
Першу "дуель" з іспанкою Леслі Адріана Ромеро Перес (Leslie Adriana Romero Perez) вона провела спокійно і під повною перевагою з часом у 6,35 секунди.
Наступною суперницею була її співвітчизниця Олександра Калуцька. Польська дуель була дуже швидкою і Мірослав показала час у 6,19 секунди в Калуцька поновила свій особистий рекорд показавши час 6,34 секунди.

У фіналі змагань Олександра зустрілася з китаянкою Денг Ліцзюань, яка не менш впевнено ніж польська спортсменка просувалася до золотої медалі.
Зрештою Олександра показала час 6,10 секунд проти 6,18 секунд у китаянки і здобула золото!

Олександра Мірослав (Aleksandra Miroslaw) здобула першу золоту олімпійську медаль для Польщі на Олімпійських іграх у Парижі.  Інша польська спортсменка, Олександра Калуцька (Aleksandra Kałucka) здобула бронзу. На другому місці китаянка Денг Ліцзюань (Deng Lijuan).
Олександра Мірослав (Aleksandra Miroslaw) здобула першу золоту олімпійську медаль для Польщі на Олімпійських іграх у Парижі. Інша польська спортсменка, Олександра Калуцька (Aleksandra Kałucka) здобула бронзу. На другому місці китаянка Денг Ліцзюань (Deng Lijuan).

Також, у цей день відбувались перші змагання серед чоловіків (піівфінали) у дисципліні трудність.
І щойно вони завершилися, як ми дізналися про вісімку фіналістів, які по сумі балів, набраних у дисципліні боулдеринг та трудність будуть змагатися за медалі Олімпіади.

Сорато Анраку (Sorato Anraku)

17-річний японець Сорато Анраку (Sorato Anraku), один з головних претендентів на золото, який декілька днів тому здобув перемогу у дисципліні боулдеринг, після півфіналів з трудності впевнено очолює таблицю фіналістів у двоборстві.
Також дуже добре виступили Тобі Робертс (Toby Roberts, Велика Британія), Адам Ондра (Adam Ondra, Чехія) і австрієць Якоб Шуберт (Jakob Schubert).
Іспанець Альберто Гінес Лопес (Alberto Gines Lopez), перший олімпійський чемпіон зі скелелазіння (Токіо 2020), також залишається претендентом на медальний залік - він був тим, хто виграв етап з трудності

Альберто Гінес Лопес (Alberto Gines Lopez) на змаганнях у дисципліні трудність. Париж 2024

З іншого боку, неочікувано для вболівальників, поза медальної боротьби залишилися німець Александр Мегос (Alexander Megos) та японець Томоа Нарасакі (Tomoa Narasaki) - дуже сильні скелелази.

Фінали змагань серед чоловіків відбудуться у п'ятницю, 9 липня.