Париж 2024: Семюель Вотсон встановив новий світовий рекорд у скелелазінні

Як ми повідомляли, 5 серпня у парижі розпочалися змагання зі скелелазіння, що проходять в рамках Олімпійських Ігор 2024

Вчора, у перший день змагань польською спортсменкою Олександрою Мірослав (Aleksandra Miroslaw) було встановлено відразу два світових рекорди у дисципліні швидкість.

Сьогодні, 6 серпня відбулися півфінальні змагання з дисципліни боулдеринг серед жінок і кваліфікаційні змагання з дисципліни швидкість серед чоловіків.
У обох групах виступали українські спортсмени: Ярослав Ткач (м. Кропивницький) - у дисципліні швидкість та Євгенія Казбекова (м. Дніпро) - у дисципліні двоборство, які здобули путівки на Олімпіаду по результатам останнього кваліфікаційного турніру 2024 року.
Нажаль, ні Ярослав ні Євгенія не змогли пройти кваліфікаційний відбір.

Янья Гарнбрет (Janja Garnbret, Словенія) на Олімпіаді у Парижі 2024

У дисципліні боулдеринг беззаперечну перемогу здобула фаворитка змагань - словенка Янья Гарнбрет (Janja Garnbret). Вона єдина з 20 спортсменок, яка змогла пройти всі 4 боулдерингові проблеми!
Хоча, на відміну від чоловічих стартів, у жінок була більш щільна конкуренція за вихід у півфінал і найближчі суперниці Яньї - Оріан Берто (Oriane Bertone) з Франції та Брук Работу (Brooke Raboutou) з США відстали від неї лше на один ТОП!

Українка Євгенія Казбекова пройша один ТОП, посівши загальне 14 місце і завершивши змагання з боулдерингу на етапі кваліфікація.
Проте, оскільки головні медалі будуть розігруватись у двоборстві (боулдеринг+трудність), Євгенія виступить у дисципліні трудність 8 серпня, де намагатиметься здобути якомога більше балів, що дозволить їй перейти до головного турніру - двоборство і боротьбу за медалі

«Вдячна за можливість бути тут і показати світові, що ми все ще боремося!
Коли я була на арені, було таке відчуття, що я маю тут бути і це правильний час та правильне місце»
, — сказала Євгенія Казбекова у коментарі пресслужбі НОК України. —« Я вдячна за можливість представляти мою країну, щоб показати світові, що ми все ще тут, і все ще боремося. Бути тут — це більше ніж слова, передані світові».
Щодо свого виступу у перший день змагань, наша спортсменка відзначила:
«Були як хороші, так і невдалі моменти. Було дуже хвилююче, стільки публіки, вона неймовірно підтримувала. Це дійсно класний досвід».
За словами Євгенії Казбекової, більшу частину часу вона зараз готується в Солт-Лейк-Сіті (США): «На жаль, я не можу тренуватися в Україні, хоча я дуже сумую за своїм домом і дуже хотіла б бути там»

Отже, у фіналі змагань, які відбудуться 10 серпня ми побачимо вісім спортсменок:

Янья Гарнбрет (Janja Garnbret, Словенія)
Оріан Берто (Oriane Bertone, Франція)
Брук Работу (Brooke Raboutou, США)
Океанія Маккінзі (Oceania Mackenzie, Австралія)
Наталія Гроссман (Natalia Grossman, США)
Джессіка Пільц (Pilz Jessica, Австрія)
Нонака Міхо (Nonaka Miho, Японія)
Камілла Мороні (Camilla Moroni, Італія)

Семюел Вотсон (Samuel Watson) на Олімпіаді у Парижі 2024

У дисципліні швидкість "зіркою" цього дня став американець Семюел Вотсон (Samuel Watson), який у кваліфікаційному забігу на 15-метрову еталонну стіну встановив новий світовий рекорд!
Теперішній рекорд становить 4,75 секунд
Нагадаємо, що минулий світовий рекорд також належав Семюелю: 4,79 секунди і був встановлений ним на початку квітня 2024 року на етапу Кубку Світу у Китаї.

При цьому, на кваліфікації Олімпіади ще один екс-рекордсмен світу, індонезієць Веддрік Леонардо (Veddriq Leonardo) зрівняв свій час з рекордом у 4,79 секунди, проте вже в наступному забігу пари спортсменів з америки, Семюель перевершив своє досягнення.

Українець Ярослав Ткач у кваліфікаційному забігу програв одну соту секунди францзу Басса Мавему (Bassa Mawem) і залишив змагання не вийшовши до фінальної частини турниру.