Олімпійці Москви-1980 – 30 років потому

Три десятиріччя минули з того часу, як у столиці СРСР Москві, а також інших містах країни – Києві,Талліні, Мінську та Ленінграді – відбулись змагання Ігор ХХІІ літньої Олімпіади.

З нагоди цієї річниці Національний олімпійський комітет спільно з Міністерством України усправах сім’ї, молоді та спорту вшанував українських спортсменів, які у складі радянської збірноїздобули медалі Олімпіади-1980.

Серед присутніх на урочистій зустрічі були більше 30-ти чемпіонів та призерів московських Ігор.

Нагадаємо, за команду СРСР на цих змаганнях виступали 92 представники України, які вибороли 78 олімпійських нагород – 41 золоту, 19 срібних та 18 бронзових.

Згадуючи найважливіше про Олімпіаду-80, не можна не відзначити Турнір важкоатлетів, що проходив у Палаці спорту "Ізмайлово", який приніс 18 рекордів світу! У дев'яти вагових категоріях штангісти СРСР здобули 5 золотих і 3 срібні медалі. Триразовим рекордсменом світу став ЮрикВарданян з Вірменії (вагова категорія до 82,5 кг). Він став першим середньоваговиком, якому підкорилися в сумі 400 кг. Варданян перевищив світовий рекорд на 10 кг, а олімпійський - на 35!У суперважкоатлетів у стартовому протоколі числилося 12 штангістів, серед них - дворазовий олімпійський чемпіон Василь Алексєєв. Заради Олімпіади-80 він вирішив знову вийти на поміст. Не вийшло у ветерана важкої атлетики, дворазового олімпійського чемпіона. Але його підтримав СултанРахманов, який і закріпив успіх збірної СРСР.