«Сокіл» - «Донбас» - 0:4 (0:0; 0:2; 0:2)

23 листопада 2010 року,ЛСК «Авангард»,

Судді: М. Урда, О. Горбатюк, О. Говорун (всі – м. Київ)

Сокіл: Карпенко. Гунько – Катрич, Рябенко – Ден. Ісаєнко, Благой – Свиридов, Татаренко – Слюсаренко. Яковенко – Черненко – Легачов, Бєга – Буценко – Матвійчук, Єгоров – Мельников – Мадера, Юшков, Секірко.

Донбас: Харитонов. Зеленко – Марковський, Толкунов – Ладигін, Новиков – Кручинін. Кровопусков – Ісхаков – Міхейонок, Ісаєнко – Шаманський – Борисенко, Смолін – Росляков – Бабинець, Самойленко – Пономар – Долинін.

Голи: 0:1. Бабинець (Смолін, 29:53), 0:2. Бабинець (Ладигін, 31:52), 0:3. Ісхаков (Кровопусков, Ісаєнко, 47:07), 0:4. Шаманський (Борисенко, Міхейонок, 51:01).

Штраф: 42 – 38

Кидки: 30 – 26

Зустрічають по одягу, а проводжають по рахунку. Донецький «Донбас» підготувався до звітного поєдинку дуже серйозно. Команда прибула до столиці України вчора ввечері аби не грати проти принципового суперника «з коліс». Враховуючи той факт, що Олександр Куликов робить ставку на фізичну підготовку, доцільність цього вчинку цілком зрозуміла. Підтвердження цього вболівальники отримали вже на наступний день.

Перед початком зустрічі, яка на превеликий жаль прихильників хокею розпочалась о 13:00, вболівальники зіштовхнулись з проблемою потрапляння на гру. На превеликий подив прихильників хокею на дверях ЛСК «Авангард» їх очікував замок. Лише за дві хвилини до початку зустрічі вболівальники змогли потрапити на трибуни. Другою несподіванкою для гостей матчу стало табло ЛСК «Авангард». Ні, перебоїв у роботі табло не було, але заголовок матчу викликав деякий подив: «Сокіл» - «Гості». Як зауважили деякі вболівальники на трибунах: нехай спочатку заслужать, щоб бути не гостями. Гадаю, що після сьогоднішнього матчу подібних висловлювань буде набагато менше.

Початок матчу був за гостями. «Донбас» запропонував супернику швидкий хокей, до чого господарі льоду певний час не могли пристосуватись. Лише під завісу періоду гості заробили кілька необов’язкових вилучень, що призвело до вирівнювання гри. Що ж до гострих моментів, то за першу 20-хвилинку їх майже не було. На увагу заслуговує лише спроба виходу віч-на-віч з голкіпером гостей Єгора Єгорова, яку недозволеним прийомом зупинив Олександр Зеленко.

Другий період вийшов більш динамічний. В першу чергу це пов’язано з шайбами «Донбасу». Порушив спокій екс-капітан «Сокола» Сергій Бабинець. Спочатку Сергій після пасу Єгора Смоліна кидком від синьої лінії захопив зненацька Ігоря Карпенка. Буквально через 50 секунд на льоду стався неприємний епізод: Олег Благой в абсолютно нейтральній ситуації відверто «вбив» в борт російського легіонера донеччан Ільшата Ісхакова. Відразу ж голову захисника «Сокола» в тісні лещата взяв співвітчизник Ісхакова Олексій Кровопусков. Суддям насилу вдалося відірвати гарячого росіянина від українського захисника. Команди продовжили грати 4 на 4, що дало певну перевагу «Донбасу». Більш молода та швидка донецька команда відразу почала використовувати вільні зони на майданчику. В одному з таких епізодів Сергій Бабинець протягнув шайбу по лівому флангу і кинув у ближній кут. Ігор Карпенко, мабуть, дещо втратив відчуття воріт і тому з кидком не справився – 0:2. Мали шанс гості і на те, щоб збільшити свою перевагу ще в другому періоді. Олексій Кровопусков та Олександр Міхейонок викотились на одного захисника, кидок росіянина Карпенко відбив, а при добиванні білорус пролетів повз шайбу.

Розв’язка у матчі настала в середині заключної 20-хвилинки. Спочатку відносини в кулачному поєдинку з’ясовували донеччанин Михайло Долинін та киянин Денис Ісаєнко, а потім настав час домінування «Донбасу». Третій гол у ворота «Сокола» вийшов шедевральним. Ісаєнко перехопив шайбу в центральній зоні, віддав на Кровопускова, той в дотик на Ісхакова, який з розвороту увігнав шайбу у ворота господарів! Ця атака зайняла у донеччан не більше двох секунд часу. Після цієї шайби «Сокола» на льоду не стало. Схоже, підопічні Анатолія Степанищева змирились з поразкою і лише за інерцією продовжували боротьбу. Не дивно, що гостям вдалося збільшити свою перевагу до крупної – шайба на рахунку Ігоря Шаманського.

Матч, якого так чекали, завершився доволі крупною перемогою однієї з команд. Для тих, хто не бачив гру слід зазначити, що рахунок не зовсім відповідає ходу гри. «Донбас» дійсно заслужив на перемогу, але й «Сокіл» зіграв чи не найкращий свій матч у сезоні. Результат гри завжди складається з дрібниць. Харитонов відіграв блискуче, а Карпенко дві шайби може записати на свій рахунок, «Сокіл» зіграв за канонами хокею, а «Донбас» вдало застосував нестандартні ходи. І таких дрібниць у грі було чимало.

Та як би там не було, як мінімум до п’ятниці в національному чемпіонаті з’явився новий лідер. А вже наступного вівторка на нас очікує ще один матч із категорії «Luxurious» - ХК «Харків» - «Донбас».