У Вінниці вшанували пам'ять рекордсмена світу

З 29 по 30 жовтня у Вінниці відбувся черговий Всеукраїнський турнір пам’яті почесного майстра спорту з важкої атлетики Анатолія Житецького. На змагання окрім спортсменів, тренерів, суддів, організаторів завітала і родина чотириразового рекордсмена світу

- Турнір пройшов на високому організаційному рівні. Приємно, що приїхали спортсмени з Хмельницького. А наш регіон представляли спортсмени з Вінниці, Жмеринки, Бару Тульчина та Крижополя, - розповідає тренер обласної ДЮСШ «Колос» з важкої атлетики Іван Лозовський.

- Більше півстоліття тому, 21 вересня 1958 року, студент Вінницького педагогічного інституту Анатолій Житецький встановив рекорд світу у жимі штанги для спортсменів, вага яких не перевищувала 82,5 кілограма. Вага рекорду нашого земляка склала 145,5 кілограма, - розповідає почесний майстер спорту з важкої атлетики Іван Лозовський. - Виступаючи у ваговій категорії до 90 кілограмів, Анатолій вижимає 153,5 кілограма і стає першим з радянських спортсменів, хто володів двома рекордами світу. Чотири рекорди світу, численні нагороди національних змагань – ось здобутки нашого земляка.

Репетиція перед Кубком України

Близько 60 спортсменів взяли участь у турнірі пам’яті Анатолія Житецького, що проходив у спортивному комплексі «Колос». Для більшості з них ці змагання розцінювалися як остання репетиція перед Кубком України.

Вінничанка Мая Ліщенко виграла золото

Жінки на турнірі пам’яті Анатолія Житецького розіграли чотири комплекти нагород. У ваговій категорії до 51 кілограма на найвищу сходинку п’єдесталу піднялася хмельничанка Марина Малюшкевич, яка за сумою двох спроб підняла 108,0 кілограмів. Ще дві спортсменки з цієї області стали володарками золотих нагород. У ваговій категорії до 58 кілограмів медаль найвищого ґатунку отримала Тетяна Хенцінська. Її сумарний результат склав – 136,0 кілограма. А Ірина Тарасова стала переможницею змагань у ваговій категорії до 63 кілограмів.

Серед вінничанок на найвищу сходинку п’єдесталу піднялася Мая Ліщенко. Підопічна тренера Івана Лозовського тріумфувала у ваговій категорії понад 75 кілограмів, піднявши за сумою двох спроб – 186,0 кілограма.

- На цьому турнірі показала хороший результат, хоча особистим моїм рекордом є 188 піднятих кілограмів, - розповідає вінницька важкоатлетка Мая Ліщенко.

Переможці чоловічих змагань

Чоловіки визначали ім’я найкращого у восьми вагових категоріях. Першим переможцем серед вінничан став Андрій Заваденко. Вихованець обласної ДЮСШ «Колос», виступаючи у ваговій категорії до 56 кілограмів показав загальний результат – 178,0 кілограмів. А його одноклубник Хачик Халоян став переможцем у ваговій категорії до 62 кілограмів, піднявши за сумою двох спроб 171,0 кілограма.

Медалі найвищого ґатунку також приміряли троє вихованців Вінницької міської дитячо-юнацької спортивної школи №5 - Олександр Бичков (у ваговій категорії до 77 кілограмів показав результат – 280 кілограмів), Володимир Краснобаєв (у ваговій категорії до 105 кілограмів підкорив вагу 355,0 кілограмів за сумою двох спроб) та Сергій Мельник ( у ваговій категорії понад 105 кілограмів показав загальний результат – 307 кілограмів).

А переможцями у вагових категоріях до 69, 85 та 94 кілограмів стали відповідно троє хмельничан – Олександр Козащук, Роман Підбережний та Андрій Мельник.