Цими вихідними у Мельбурні, Австралія, відбувися кваліфікаційні (відбіркові) змагання на отримання путівки на майбутні Олімпійськи Ігри у Парижі 2024 року
У змаганнях прийняли участь спортсмени з країн Океанії (найбільша кількість претендентів на золоті медалі були представниками Австралії та Нової Зеландії).
Змагання відбулися у двох дисциплінах: швидкості та двоборстві (трудність + боулдеринг).
Згідно з правилами відбору, путівку на Олімпуаду отримували лише переможці змагань.
У дисципліні двоборство у чоловічих стартах перемогу здобув 26-річний "ветеран скелелазіння" австралієць Кемпбелл Гаррісон (Campbell Harrison). Кемпбелл почав виступати у міжнародних змаганнях ще у 2012 році і на початку здобував призові місця серії Кубків Світу та інших чемпіонатів; проте останніми роками його місця у турнирній таблиці не опускалися нижче 20-х місць.
Цього разу, хоча він й не ідеально завершив етап боулдерингу, проте став єдиним, хто пройшов усю трасу у трудності, що й дало йому перевагу над іншими суперниками.
У жіночих стартах дисципліни двоборство перемогу отримала 21-річна австралійка Океанія Маккінзі (Oceania Mackenzie). Вона почала виступати у змаганнях з 2016 року і протягом цих років неодноразово здобувала медалі Кубків Світу зі скелелазіння.
У 2019 році Океанія також здобувала путівку на Олімпіаду і приймала участь у Токіо-2020, де посіла загальне 19 місце.
У дисципліні швидкість перемогу здобули новозеландці Сара Тецлаф (Sarah Tetzlaff) та Джуліан Давід (Julian David).
Вони стали першими представниками Нової Зеландії у скелелазінні на Олімпійських Іграх!
23-річна Сара почала приймати участь у змаганнях з 2017 року і останнім часом її результати не опускалися нижче 40-х місць
18-річний Джуліан розпочав свій шлях у змаганнях лише минулого року і здобув, наразі, свою найвищу перемогу на молодіжному Чемпіонаті Світу 2023 року у Сеулі - 1 місце!
Отже, на цей час ми знаємо імена більшості учасників майбутньої Олімпіади:
Нагадаємо, що перші путівки зі скелелазіння на Олімпіаду здобули спортсмени, що перемогли на Чемпіонаті Світу у Берні:
- Якоб Шуберт (Jakob Schubert), Австрія
- Колін Даффі (Colin Duffy), США
- Томоа Нарасакі (Tomoa Narasaki), Японія
- Янья Гарнбрет (Janja Garnbret), Словенія
- Джессіка Пільц (Pilz Jessica), Австрія
- Аі Морі (Ai Mori), Японія
Дисципліна швидкість: - Маттео Зурлоні (Matteo Zurloni), Італія
- Жінбао Лонг (Jinbao Long), Італія
- Десак Маде Ріта Кусума Деві (Desak Made Rita Kusuma Dewi), Індонезія
- Емма Гант (Emma Hunt), США
Дисципліна двоборство (трудність+боулдеринг)
Наступний розіграш відбувся у столиці Італіі, Римі, там путівки вибороли швидкісники:
Дисципліна швидкість:
- Олександра Мірослав (Aleksandra Miroslaw), Польща
- Басса Мавем (Bassa Mawem), Франція
У жовтні, у столиці Чилі, Сантьяго відбулися ХІХ Панамериканські ігри, на яких путівку на Олімпіаду отримали переможці зі швидкості та двоборства.
- Семюел Вотсон (Samuel Watson), США
- Пайпер Келлі (Piper Kelly), США
Дисципліна двоборство (трудність+боулдеринг) - Джессі Группер (Jesse Grupper), США
- Наталія Гроссман (Natalia Grossman), США
Дисципліна швидкість:
Також у жовтні у французькому місті Лаваль відбувся відбірковий турнір у двоборстві, де путівку отримли лише переможці змагань:
Дисципліна двоборство (трудність+боулдеринг)
- Оріан Берто (Oriane Bertone), Франція
- Тобі Робертс (Toby Roberts), Велика Британія
У листопаді відбулися кваліфікаційні змагання у Джакарті, де путівки на Олімпіаду отримали:
- Денг Ліцзюань (Deng Lijuan), Китай
- Рахмад Аді Муліоно (Rahmad Adi Mulyono), Індонезія
Дисципліна двоборство (трудність+боулдеринг) - Ютонг Чжан (Yuetong Zhang), Китай
- Сорато Анраку (Sorato Anraku), Японія
Дисципліна швидкість:
Наприкінці листопадіа відбулися кваліфікаційні змагання у Мельбурні, де путівки на Олімпіаду отримали:
- Джуліан Давід (Julian David), Нова Зеландія
- Сара Тецлаф (Sarah Tetzlaff), Нова Зеландія
Дисципліна двоборство (трудність+боулдеринг) - Кемпбелл Гаррісон (Campbell Harrison), Австралія
- Океанія Маккінзі (Oceania Mackenzie), Австралія
Дисципліна швидкість: