Україночки знову показали свою силу духу

Сьогодні в Україну повертається національна паралімпійська збірна команда з пауерліфтингу, щоуспішно виступила на Чемпіонаті світу в Малайзії. Українська команда повертається з 4 медалями (3 срібних та 1 бронзова нагорода), котрі вибороли представниці слабкої статі. І хто сказав, що українські жінки чи не найсильніші у світі?

З 25 по 30 липня на стадіоні Тітівангзі, що в м. Куала Лумпур, Малайзія, проходив Чемпіонат світуз пауерліфтингу, на яких атлети світу показали свою спортивну майстерність та рівень підготовкидо Паралімпійських ігор в Лондоні 2012. Загалом більш ніж 290 атлетів з 49 країн взяли участь узмаганнях за першість у світі. Крім того, у числі всіх учасників змагань 115 атлетів - жінки.

Українська команда з пауерліфтингу надзвичайно цікава, у її складі 13 спортсменів, в тому числі 10 жінок та 3 чоловіка. Власне саме наші україночки знову показали свою силу духу,виборовши на цьому Чемпіонаті 4 медалі високого ґатунку: 3 срібні та 1 бронзову нагороду.

Володарями нагород серед дорослих стали: Соловйова Лідія - срібна медаль; Семенюк Любов – бронзова нагорода. Також відзначились цього разу і юніори змагань: Копійка Марина - срібна медаль;Караванська Богдана (наймолодша, сімнадцятирічна, учасниця з України) – срібна медаль.

Як відомо, пауерліфтинг, вже багато років поспіль входить до програми Паралімпіад. Перші свої кроки пауерліфтинг для людей з інвалідністю зробив в 1964 році, на ІІ Паралімпійських іграх в Токіо як важкоатлетизм - Weightlifting. Тільки чоловіки з ураженнями опорно-рухового апарату (практично тільки з ушкодженнями спини) брали участь у цих змаганнях, які набагато відрізнялись відзмагань сьогоднішніх. Пізніше слово 'Weightlifting' змінилось на пауерліфтинг. Сьогодні змагання з пауерліфтингу відкриті для людей з наслідками дитячого церебрального паралічу, ушкодженнями спини,ампутантів (ампутація нижніх кінцівок) та іншим категоріям уражень, що відповідають критеріям мінімального ураження. Жінки вперше дебютували у цьому виді спорту в Сіднеї в 2000 році.